Robert Ratajczak

adwokat

Adwokat specjalizujący się w zagadnieniach własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem praw autorskich oraz międzynarodowej ochrony własności intelektualnej.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Sądy własności intelektualnej ?

Robert Ratajczak26 maja 20134 komentarze

102792851_efcc6c2bd1-196x300Witaj po dłuższej przerwie 🙂

Nie wiem czy kiedyś się z Tobą tym dzieliłem ale w kręgu moich zainteresowań leżą m.in. tematy nowych technologii. Dlatego też od dłuższego czasu łapię się na refleksji, że to co jest dookoła nas zmienia się niezwykle szybko, w pewnych dziedzinach trudno jest za tym nadążyć. Z pewnością za zmieniającą się rzeczywistością nie nadąża już prawo. 

Dlatego też tak ważnym jest by coraz większa grupa prawników, tj. tak adwokaci, radcowie prawni jak i prokuratorzy oraz temida dążyli do specjalizacji, im węższej tym lepiej. Bo to daje względnie duże prawdopodobieństwo, że tacy ludzie – na tyle na ile to możliwe – rozumiejąc zachodzące zmiany będą potrafili rozwiązać problemy, z którymi przyjdzie im się zmierzyć.

Dlatego też należy cieszyć się z inicjatyw takich jak majowa inicjatywa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w której postuluje się kolejny raz o utworzenie tzw. „sądów własności intelektualnej„.

Więcej na ten temat możesz przeczytać >tutaj<

Photo Credit: Scott* via Compfight cc

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Beata Marek | cyberlaw.pl Maj 27, 2013 o 12:53

Witaj Robercie,

Podzielam, że specjalizacja jest bardzo ważna. Nie wyobrażam sobie, ażebym miała skutecznie zajmować się obsługą prawną moich klientów w dziedzinach, którymi nie zajmuje się w praktyce – np. ustalanie ojcostwa, alimenty itp.

Od początku byłam zwolennikiem utworzenia wyspecjalizowanych wydziałów w ramach 45 krajowych sądów okręgowych. Pomysł jest racjonalny, bardzo ciekawy i innowacyjny.

Gratulacje dla pracowników ministerstwa.

Pozdrawiam,
Beata

Odpowiedz

Robert Ratajczak Maj 27, 2013 o 14:40

Witam,
dziękuję za komentarz.
Ciekawe czy apel spotka się odzewem…

Odpowiedz

Marcin Czerwiec 2, 2013 o 13:13

Ciekawe ile zajmie ewentualna realizacja. Przykład wschodniego sąsiada – ok. 20 lat od pojawienia się pomysłu w obiegu 😉

Odpowiedz

Robert Ratajczak Czerwiec 3, 2013 o 18:00

Oby nie wyglądało to tak źle 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Ratajczak Mańkowski Adwokaci Radcowie Prawni Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Ratajczak Mańkowski Adwokaci Radcowie Prawni z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@rm-law.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: