Nie wiem czy kiedyś się z Tobą tym dzieliłem ale w kręgu moich zainteresowań leżą m.in. tematy nowych technologii. Dlatego też od dłuższego czasu łapię się na refleksji, że to co jest dookoła nas zmienia się niezwykle szybko, w pewnych dziedzinach trudno jest za tym nadążyć. Z pewnością za zmieniającą się rzeczywistością nie nadąża już prawo.
Dlatego też tak ważnym jest by coraz większa grupa prawników, tj. tak adwokaci, radcowie prawni jak i prokuratorzy oraz temida dążyli do specjalizacji, im węższej tym lepiej. Bo to daje względnie duże prawdopodobieństwo, że tacy ludzie – na tyle na ile to możliwe – rozumiejąc zachodzące zmiany będą potrafili rozwiązać problemy, z którymi przyjdzie im się zmierzyć.
Dlatego też należy cieszyć się z inicjatyw takich jak majowa inicjatywa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w której postuluje się kolejny raz o utworzenie tzw. „sądów własności intelektualnej„.
Więcej na ten temat możesz przeczytać >tutaj<
Photo Credit: Scott* via Compfight cc
Witaj Robercie,
Podzielam, że specjalizacja jest bardzo ważna. Nie wyobrażam sobie, ażebym miała skutecznie zajmować się obsługą prawną moich klientów w dziedzinach, którymi nie zajmuje się w praktyce – np. ustalanie ojcostwa, alimenty itp.
Od początku byłam zwolennikiem utworzenia wyspecjalizowanych wydziałów w ramach 45 krajowych sądów okręgowych. Pomysł jest racjonalny, bardzo ciekawy i innowacyjny.
Gratulacje dla pracowników ministerstwa.
Pozdrawiam,
Beata
Witam,
dziękuję za komentarz.
Ciekawe czy apel spotka się odzewem…
Ciekawe ile zajmie ewentualna realizacja. Przykład wschodniego sąsiada – ok. 20 lat od pojawienia się pomysłu w obiegu 😉
Oby nie wyglądało to tak źle 🙂