Robert Ratajczak

adwokat

Adwokat specjalizujący się w zagadnieniach własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem praw autorskich oraz międzynarodowej ochrony własności intelektualnej.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Sądy własności intelektualnej ?

Robert Ratajczak26 maja 20134 komentarze

102792851_efcc6c2bd1-196x300Witaj po dłuższej przerwie 🙂

Nie wiem czy kiedyś się z Tobą tym dzieliłem ale w kręgu moich zainteresowań leżą m.in. tematy nowych technologii. Dlatego też od dłuższego czasu łapię się na refleksji, że to co jest dookoła nas zmienia się niezwykle szybko, w pewnych dziedzinach trudno jest za tym nadążyć. Z pewnością za zmieniającą się rzeczywistością nie nadąża już prawo. 

Dlatego też tak ważnym jest by coraz większa grupa prawników, tj. tak adwokaci, radcowie prawni jak i prokuratorzy oraz temida dążyli do specjalizacji, im węższej tym lepiej. Bo to daje względnie duże prawdopodobieństwo, że tacy ludzie – na tyle na ile to możliwe – rozumiejąc zachodzące zmiany będą potrafili rozwiązać problemy, z którymi przyjdzie im się zmierzyć.

Dlatego też należy cieszyć się z inicjatyw takich jak majowa inicjatywa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w której postuluje się kolejny raz o utworzenie tzw. „sądów własności intelektualnej„.

Więcej na ten temat możesz przeczytać >tutaj<

Photo Credit: Scott* via Compfight cc

Beata Marek | cyberlaw.pl 27 maja, 2013 o 12:53

Witaj Robercie,

Podzielam, że specjalizacja jest bardzo ważna. Nie wyobrażam sobie, ażebym miała skutecznie zajmować się obsługą prawną moich klientów w dziedzinach, którymi nie zajmuje się w praktyce – np. ustalanie ojcostwa, alimenty itp.

Od początku byłam zwolennikiem utworzenia wyspecjalizowanych wydziałów w ramach 45 krajowych sądów okręgowych. Pomysł jest racjonalny, bardzo ciekawy i innowacyjny.

Gratulacje dla pracowników ministerstwa.

Pozdrawiam,
Beata

Robert Ratajczak 27 maja, 2013 o 14:40

Witam,
dziękuję za komentarz.
Ciekawe czy apel spotka się odzewem…

Marcin 2 czerwca, 2013 o 13:13

Ciekawe ile zajmie ewentualna realizacja. Przykład wschodniego sąsiada – ok. 20 lat od pojawienia się pomysłu w obiegu 😉

Robert Ratajczak 3 czerwca, 2013 o 18:00

Oby nie wyglądało to tak źle 🙂

Poprzedni wpis:

Następny wpis: