Robert Ratajczak

adwokat

Adwokat specjalizujący się w zagadnieniach własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem praw autorskich oraz międzynarodowej ochrony własności intelektualnej.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O nas

Nazywam się Robert Ratajczak i jestem autorem tego bloga.

Jestem partnerem kancelarii Ratajczak Mańkowski Adwokaci Radcowie Prawni w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w jednej z większych poznańskich kancelarii adwokackich, u boku wybitnych specjalistów z zakresu szeroko pojętej cywilistyki.

Kim jestem prywatnie?

Mężem ukochanej żony Urszuli, ojcem dwóch urwisów, niepoprawnym optymistą oraz jak większość męskiej części Narodu, ku rozpaczy mojej żony, niezmordowanym kibicem piłki nożnej.

Moje zainteresowania skupiają się również wokół motoryzacji, geopolityki, innowacyjnych form komunikacji i marketingu oraz podróży.

 


 

Nazywam się Łukasz Wasilenko i jako osoba zafascynowana prawem własności intelektualnej mam przyjemność współtworzyć tego bloga.

Od dłuższego czasu współpracuję z Kancelarią Ratajczak Mańkowski Adwokaci Radcowie Prawni w Poznaniu, w której mam okazję rozwijać swoje kompetencje zawodowe działając w gronie doświadczonych prawników i świadcząc usługi na rzecz m.in. podmiotów z branży IT i IP.

W sferze naukowej mogę poszczycić się tytułem laureata I miejsca drużynowego w I Turnieju Moot Court – Zastępstwo procesowe przed Krajową Izbą Odwoławczą, organizowanego przez Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych.

Kim jestem prywatnie?

Trenerem personalnym i miłośnikiem sportów siłowych, otwartym na nowe wyzwania i poznawanie świata, a co za tym idzie, człowiekiem kochającym podróże i obce kultury.
W wolnych, wieczornych chwilach oddaję się meczom piłkarskim i serii gier FIFA, a podczas ciepłych letnich weekendów doceniam siłę natury, relaksując się z wędką nad pobliskimi jeziorami. Nie wyobrażam sobie również dnia bez słuchawek na uszach, zawsze znajdę chwilę na ulubioną muzyczną playlistę.