Robert Ratajczak

adwokat

Adwokat specjalizujący się w zagadnieniach własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem praw autorskich oraz międzynarodowej ochrony własności intelektualnej.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Prace nad wyodrębnieniem pokrewnego prawa wydawców

Robert Ratajczak11 grudnia 2012Komentarze (0)

4144895308_ea78273463-300x199Witaj,

Dzisiaj chciałbym zwrócić Twoją uwagę na ciekawy artykuł, który pojawił się w dzisiejszej Rzeczpospolitej.

Dr Damian Flisak opisuje prace nad próbą zabezpieczenia interesów wydawców przed wykorzystywaniem ich materiałów przez podmioty trzecie. Głównie chodzi w tym wypadku o wojnę na linii wydawcy – przeglądarki internetowe i tzw. snippets.

Jak widać, trwa walka o wykrojenie jak największego kawałka tortu pomiędzy wydawcami a firmami stojącymi za głównymi graczami na rynku wyszukiwarek (choć nie tylko). Ciekawe jak daleko posuną się wydawcy tym bardziej, że również w ich interesie (co słusznie zauważa autor artykułu) jest używanie ich materiałów w tym biznesie.

Temat ciekawy, wygląda na to, że rozwojowy więc polecam lekturę.

Tytułowa grafika autorstwa Stefan’a

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Ratajczak Mańkowski Adwokaci Radcowie Prawni Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Ratajczak Mańkowski Adwokaci Radcowie Prawni z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@rm-law.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: