Robert Ratajczak

adwokat

Adwokat specjalizujący się w zagadnieniach własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem praw autorskich oraz międzynarodowej ochrony własności intelektualnej.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Licencje Creative Commons

Robert Ratajczak04 września 20123 komentarze

5455738120_4a7bb5cdea-300x199Witam Ciebie,

Całkiem niedawno na blogu poruszyłem temat licencji GNU GPL, dotyczącej licencjonowania oprogramowania.

Dziś na portalu WieszJak.pl ukazał się z kolei mój artykuł dotyczący licencji Creative Commons, bodajże najpopularniejszej licencji w chwili obecnej, wykorzystywanej głównie do udostępniania utworów graficznych.

Oba wpisy są ze sobą związane, więc zapraszam do lektury >tutaj<

Zdjęcie powyżej autorstwa kk+

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Ola Wrzesień 26, 2012 o 13:58

Licencja Creative Commons wydaje się być genialnym rozwiązaniem. Fajne jest tu to, iż autor tak naprawdę ma tu wpływ na to co jest ogólnodostępne, a które rzeczy z tej dostępności chce wyłączyć. W efekcie, przynosi to obustronny zysk – społeczeństwo ma dużo większy dostęp do treści, które przy ‚all rights reserved’ byłyby dla nich niedostępne, natomiast sam autor bardzo zyskuje w oczach społeczeństwa i powiększa grono osób nim zainteresowanych.

Odpowiedz

Robert Ratajczak Wrzesień 26, 2012 o 15:25

Witam i dziękuję za komentarz.
Faktycznie, licencje CC idą w parze z duchem internetu i założeniami OS.
Jak to ktoś kiedyś ładnie ujął „sharing is caring” 🙂

Odpowiedz

Justyna Styczeń 14, 2014 o 18:45

przydatny blog

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Ratajczak Mańkowski Adwokaci Radcowie Prawni Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Ratajczak Mańkowski Adwokaci Radcowie Prawni z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@rm-law.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: