Robert Ratajczak

adwokat

Adwokat specjalizujący się w zagadnieniach własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem praw autorskich oraz międzynarodowej ochrony własności intelektualnej.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

ACTA jednak nie przejdzie ?

Robert Ratajczak21 czerwca 2012Komentarze (0)

6771072921_0cb6431278_b-220x300Nie ulega wątpliwości, że temat ACTA całkiem jeszcze niedawno rozpalał wyobraźnię internautów.

Myślę, że te kilka miesięcy które upłynęło od „wypłynięcia” tego tematu pozwoliło Ci zająć stanowisko w sprawie ACTA. Gdybyś jednak chciał powrócić do tematu, to polecam wpis na blogu Beaty Marek, która swego czasu w przystępny sposób pisała na ten temat.

Dyskusja ostatnio trochę ucichła, tymczasem właśnie dziś odbyło się głosowanie w Komisji Handlu Międzynarodowego Parlamentu Europejskiego.

Wynik? Według wiadomości można rzecz z pierwszej ręki: 19 głosów przeciw, 12 za.

Przed nami jeszcze głosowanie plenarne w Parlamencie, choć nie jest tajemnicą, że po pierwsze wynik głosowania w Komisji Handlu jest swojego rodzaju wskazówką przed zaplanowaną na lipiec sesją plenarną Parlamentu. Po drugie, przeciwnicy ACTA wciąż mają przewagę w Parlamencie i to do czasu ww. sesji nie ulegnie zmianie.

Jak zatem ostatecznie potoczą się losy ACTA?

Wciąż musimy czekać, choć jej przeciwnicy z pewnością mają jeden krok mniej do zrobienia 🙂

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Ratajczak Mańkowski Adwokaci Radcowie Prawni Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Ratajczak Mańkowski Adwokaci Radcowie Prawni z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@rm-law.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: