Robert Ratajczak

adwokat

Adwokat specjalizujący się w zagadnieniach własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem praw autorskich oraz międzynarodowej ochrony własności intelektualnej.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

ACTA jednak nie przejdzie ?

Robert Ratajczak21 czerwca 2012Komentarze (0)

6771072921_0cb6431278_b-220x300Nie ulega wątpliwości, że temat ACTA całkiem jeszcze niedawno rozpalał wyobraźnię internautów.

Myślę, że te kilka miesięcy które upłynęło od „wypłynięcia” tego tematu pozwoliło Ci zająć stanowisko w sprawie ACTA. Gdybyś jednak chciał powrócić do tematu, to polecam wpis na blogu Beaty Marek, która swego czasu w przystępny sposób pisała na ten temat.

Dyskusja ostatnio trochę ucichła, tymczasem właśnie dziś odbyło się głosowanie w Komisji Handlu Międzynarodowego Parlamentu Europejskiego.

Wynik? Według wiadomości można rzecz z pierwszej ręki: 19 głosów przeciw, 12 za.

Przed nami jeszcze głosowanie plenarne w Parlamencie, choć nie jest tajemnicą, że po pierwsze wynik głosowania w Komisji Handlu jest swojego rodzaju wskazówką przed zaplanowaną na lipiec sesją plenarną Parlamentu. Po drugie, przeciwnicy ACTA wciąż mają przewagę w Parlamencie i to do czasu ww. sesji nie ulegnie zmianie.

Jak zatem ostatecznie potoczą się losy ACTA?

Wciąż musimy czekać, choć jej przeciwnicy z pewnością mają jeden krok mniej do zrobienia 🙂

 

 

Poprzedni wpis:

Następny wpis: