Robert Ratajczak

adwokat

Adwokat specjalizujący się w zagadnieniach własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem praw autorskich oraz międzynarodowej ochrony własności intelektualnej.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

ZAiKS ściga organizatorów ŚDM

Robert Ratajczak10 sierpnia 20162 komentarze

26956832085_8713cca61cWitaj,

zapewne pamiętasz jeszcze Światowe Dni Młodzieży organizowane całkiem niedawno w Krakowie i okolicach. Ja (niestety) doświadczyłem paraliżu komunikacyjnego związanego z tym wydarzeniem. Przez to moja podróż na dalekie południe była udręką (musiałem odebrać kogoś w Krakowie/Wieliczce).

Ale nie to jest tematem dzisiejszego wpisu.

Późnym popołudniem gruchnęła wieść w eterze, że ZAiKS wystąpił z roszczeniem do organizatorów Światowych Dni Młodzieży w związku z licznymi odtworzeniami utworów podczas ŚDM.Szczegóły znajdziesz >tutaj<. Pojawiły się propozycje podstaw na jakich ZAiKS chce obliczyć należne tantiemy (1,5 zł / uczestnika), niemniej jednak konkretna kwota zostanie wskazana dopiero w przeciągu nadchodzących dni.

Dziś już muszę szykować się do wyjazdu służbowego, niemniej jednak jutro postaram się rozwinąć temat od strony prawa autorskiego. W międzyczasie – co sądzisz o tej sprawie ?

Photo Credit: jeffdjevdet via Compfight cc

Kacprzak 12 sierpnia, 2016 o 11:26

Aż trudno w to uwierzyć… Poczytam więcej o tej sprawie, jestem bardzo ciekawy, jak to się dalej potoczy.

Minkus 9 września, 2016 o 06:49

Ciekawe jak się to potoczy. Moim zdaniem nikt nie powinien być bezkarny. A już na pewno nie organizacje tego typu – robią zła reklamę swojej religii.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: